MASTERY – Micro-credentiAlS reliabiliTy unlEashing gReen economY

by | ян. 15, 2024

MASTERY има за цел да зададе стандарт в интегрирането на микро-удостоверенията, за да отговори на нарастващото търсене за надграждане и преквалификация в стратегически сектори, за да превърне зеления преход в двигател на развитието на бизнеса и общностите.

MASTERY е Forward-looking проект, финансиран по програма Erasmus+, произтичащ от сътрудничеството между доставчици на ПОО, центрове за научноизследователска и развойна дейност, организации за подкрепа на бизнеса и организации за подкрепа на публичните органи, ангажирани да превърнат зеления преход в двигател на развитието на бизнеса и общностите.

Грантово споразумение: 101132845

Бюджет: 893 650.00 €

Начална дата: 01.01.2024

Крайна дата: 31.12.2026

Продължителност: 36 months

Цели

Повишаване на микро-удостоверенията за устойчиви сектори

MASTERY се фокусира върху насърчаването на сътрудничеството между професионалното образование и индустрията с цел трансформиране на начина, по който се адресират нуждите от обучение чрез насърчаване на иновациите във валидирането на устойчивите умения и в прехвърлянето на микроквалификации.

Резултатите от MASTERY ще бъдат от решаващо значение за насочването на системите за професионално обучение към по-екологична бъдеща икономика, улеснявайки прехода на производствените системи към принципите на кръговата икономика.

Проектът MASTERY се фокусира върху микро-удостоверения, свързани със зелени умения, които могат да отговорят на търсенето за актуализиране и преквалификация на професионални профили.

Секторите, в които ще се експериментират процесите на дефиниране, разработване и прозрачност на микрокредитите MASTERY за зеления преход, са хранително-вкусовата промишленост, строителството, дървообработването и производството чрез развитие на умения за устойчиво управление.

Какво цели да постугне проектът MASTERY?

1

Микро-удостоверения

Да проучи високия потенциал на микроудостоверенията за ускоряване на процесите на преквалификация и актуализиране на профили, които вече са активни на пазара на труда, както и да разработи курсове и сертификати за 12 зелени компетенции в микрокредитите.

2

Методология

Да се ​​създаде методология за разработване на микро-удостоверения, които могат да отговорят на съвместните нужди от нови бизнес компетенции, да се определят стандартизирани процеси за разпознаване на микроидентификационни данни чрез споделен път между политико-правещите органи, участниците в системата за професионално обучение и публичната и частната екосистема .

3

Препоръки

Да се ​​подобри капацитетът на системата за професионално обучение за междуинституционален диалог, съвместно проектиране на компетенции, знания и развитие на обучителни пътеки в съответствие с нуждите на пазара на труда и индивидуалното израстване.

Партньорство

MASTERYформира стратегическо партньорство между организации от Италия, България, Испания, Белгия, Финландия.

SFC Sistemi Formativi Confindustria (Italy)

Scuola Superiore de Studi Universitari e di Perfezionamento S Anna – SSSA (Italy)

Cleantech Bulgaria (Bulgaria)

Konfederatsia na Rabotodatelite i Industrialtsite v Bulgaria – KRIB (Bulgaria)

Asociación Empresarial de Investigación Centro Tecnológico del Mueble y la Madera de la Región de Murcia – CETEM (Spain)

Agrupación Empresarial Innovadora de Fabricantes de Muebles y Afines de la Region de Murcia – AMUEBLA (Spain)

Association of Cities and Regions for Sustainable Resource Management – ACR+ (Belgium)

Pyhäjärvi Institute  PJI (Finland)